ZARZĄD NASZE CELE KRONIKA STATUT OFERTA KONTAKT ODDZIAŁY
 

 

 

KURSY
ARTYKUŁY
ANIMACJE
FILMY
OPIS MOB
WZÓR KARTY
SCHEMAT MOB
Podstawy MOB

 
NATURALNE   ROZPOZNAWANIE   PŁODNOŚCI

PROSTA  *  SKUTECZNA  *  NATURALNA  *  DARMOWA
 

Metoda Owulacji Billingsa (MOB)

*  jest metodą ekologiczną - w żaden sposób nie ingerującą w naturalne funkcjonowanie organizmu kobiety, nie zaburza mechanizmu jej płodności, uczy kobietę współpracy z fizjologią swego organizmu i rozumienia jej "naturalnego języka". Jej stosowanie bardzo korzystnie wpływa na środowisko prenatalnego rozwoju poczętego dziecka i w przeciwieństwie do antykoncepcji nic nie kosztuje.

 

*  jest metodą fizjologiczną - opartą na umiejętności rozpoznawania fizjologicznego objawu płodności jakim jest śluz szyjkowy, pojawiający się cyklicznie w czasie poprzedzającym owulację dlatego precyzyjnie określa czas najwyższej płodności kobiety, definiując dzień owulacji czyli dzień jajeczkowania. 

 

*   jest metodą diagnostyczną - pozwalającą określić przyczyny trudności związanych z poczęciem dziecka i umożliwia ich wyeliminowanie, a w szczególnych przypadkach jest bardzo pomocna we  wczesnym wykrywaniu różnych schorzeń narządu rodnego z chorobą nowotworową włącznie
 

Metoda Owulacji Billingsa jest uniwersalnym sposobem na osiągnięcie oraz na odłożenie poczęcia dziecka. Jest obojętna ideologicznie, światopoglądowo, kulturowo i rasowo; z powodzeniem jest stosowana przez kobiety (pary małżeńskie) na wszystkich kontynentach bez względu na wyznanie, rasę, kolor skóry czy wykształcenie. Jest skutecznym narzędziem naturalnego (ekologicznego) rozpoznawania płodności i niepłodności we wszystkich okresach życia prokreacyjnego kobiety.